Sıkça Sorulan Sorular

Turbobit premium abonelik yükseltme (voucher) kodunu neden sizin aracılığınızla satın almalıyım?
Tüm işlemleriniz sırasında sizlere Türkçe olarak destek verebilmekteyiz. Ek olarak ödemelerinizi banka havalesi / eft veya kredi kartıyla TL olarak yapabilmektesiniz.

Neden fiyatlarınız Turbobit'in kendi fiyatlarından daha ucuz?
Toplu ve peşin ödeme yaparak yüksek iskontoyla alım yapabilmekteyiz.  Satış kâr marjımızı çok düşük tuttuğumuz için fiyatlarımız uygun durumdadır.

Turbobit premium aboneliklerinde kota / limit var mıdır?
Turbobit premium aboneliklerinde 25 GB (günlük) ve aylık toplam 300 GB kota söz konusu olmaktadır.

25 GB'dan yüksek boyuttaki dosyaları nasıl indirebileceğim?
Internet Download Manager indirme yöneticisi programını kullanmanızı önerebiliriz.  Turbobit email adresi ve şifrenizi programa tanıttıktan sonra indirme yaparken dilediğiniz zaman dosyaları duraklat yapabilir ve daha sonra indirmeye devam edebilirsiniz.  Böylece günlük kota limitini doldurmanıza yakın indirmekte olduğunuz dosyayı duraklat yapabilir ve ertesi gün kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz.

Ödeme yaptım ancak yükseltme kodum henüz bana ulaşmadı?
Banka havalesi / EFT ile yapılan ödemelerde Turbobit premium yükseltme kodunuz (turbo access code) ödeme onayınızla beraber mesai saatleri süresince ortalama 15 dak. içerisinde gerçekleşmekte, kredi kartı ödemelerinde ise işlemleriniz 7/24 otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Ödemeniz sonrasında Turbobit premium acess code'unuzu hesabınıza giriş yapmanızdan sonra Voucher Kodlarım sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.  Herhangi bir tereddüt yaşıyorsanız eğer iletişim sayfasından bizlere yazabilirsiniz, ödemeniz kontrol edilip akabinde sizlere bilgi verilmiş olacaktır.

Turbobit yükseltme kodunuzu satın aldım, şimdi ne yapmam gerekiyor?
Öncelikle www.turbobit.net adresine girip yukarıdaki bölümden Ücretsiz Kayıt bağlantısına tıklayınız, açılan ekrana email adresinizi ve istediğiniz bir şifreyi yazıp Kayıt butonuna tıklayınız, böylece turbobit hesabınızı oluşturmuş oldunuz (veya daha önceden turbobit.net üyeliğiniz varsa eğer öncelikle o hesabınıza giriş yapınız), akabinde http://www.turbobit.net/turbo/reseller sayfasının en altındaki `Enter code here` yazan bölüme satın almış olduğunuz Turbobit yükseltme kodunu (turbobit access code) giriniz, böylece turbobit hesabınızı aktive etmiş oldunuz, artık herhangi bir turbobit link`ine tıkladığınız zaman otomatik olarak indirme yapabilecek ve Internet Download Manager veya diğer indirme yöneticisi programları kullanabileceksiniz. Size sağlamış olduğumuz yükseltme kodunu 1 sefer aktive etmenizden sonra bu kodun artık geçerli olmayacağını, bundan sonra sadece kendi Turbobit email adresi ve şifrenizi kullanmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Satın almış olduğum Turbobit yükseltme kodunu ne zaman hesabıma aktive etmem gerekiyor?
Satın almış olduğunuz Turbobit yükseltme kodunu dilediğiniz zaman aktive edebilirsiniz, herhangi bir süre kısıtı söz konusu olmamaktadır. Premium abonelik süreniz siz yükseltme kodunuzu aktive etmenizden itibaren başlamaktadır.

Turbobit aboneliği satın aldım ancak indirme hızımda çok büyük bir farklılık meydana gelmedi?
İndirme hızınız sizin o anki internet bağlantınızla ve indirme yapmak istediğiniz dosyanın bulunduğu turbobit sunucusunun yoğunluğuyla direk olarak alakalı olmaktadır. Ek olarak, aynı anda birden fazla dosya indirdiğinizde hızınızın da her bir dosya için aynı oranda bölüneceğini unutmayınız. Hızınızda çok ciddi bir yavaşlama varsa eğer modeminizi veya internet bağlantınızı resetleyip yeniden bağlantı yapmanızı önerebiliriz. Bizlerin hız konusunda yapabileceği herhangi bir destek teknik olarak maalesef mümkün olamamaktadır. Ek olarak; indirme hızınızla ilgili sürekli şikayetleriniz varsa eğer bu şikayetinizi www.turbobit.net adresinden hizmeti asıl sağlayan taraf olan Turbobit.net’e İngilizce olarak bildirmenizi önerebiliriz.

Turbobit şifremi kaybettim, şifremi yeniden nasıl öğrenebilirim?
http://turbobit.net/user/restore sayfasını kullanarak email adresinize şifre sıfırlama mail'i göndertebilirsiniz.  Email adresinize gelecek şifre sıfırlama linkine tıkladığınız takdirde size yeni bir şifre gönderilecektir.

Turbobit kayıt kısmındaki formu doldurunca, "This email address is already registered. Please login using the account you already have." şeklinde bir hata alıyorum, bunun anlamı nedir?

Girdiğiniz email adresinizle zaten daha önce kayıtlı olduğunuz için bu hata mesajını almaktasınız, bu durumda Kayıt ol yerine www.turbobit.net adresinden mevcut Turbobit hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Turbobit şifrenizi hatırlamıyorsanız eğer http://turbobit.net/user/restore sayfasındaki bölüme email adresinizi girerek Turbobit şifrenizin sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat! Bu işlemden sonra email adresinize şifre sıfırlama onayı gelecek ve mesaj içerisindeki linke tıklamanız gerekecektir, akabinde email adresinize yeni şifre bilgilerinizi içeren farklı bir email daha almış olacaksınız.

"Error! This access code is already activated in account ..*********.@email.com! To use premium access, you must sign in under that username. If you have problems, please contact our support team." şeklinde bir hata alıyorum, bunun anlamı nedir?
Turbobit aktivasyon kodunu hangi Turbobit hesabınıza aktive etmişseniz o hesabınıza giriş yapmanız yeterli ve gereklidir. Turbobit şifrenizi hatırlamıyorsanız eğer http://turbobit.net/user/restore sayfasındaki bölüme email adresinizi girerek Turbobit şifrenizin sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat! Bu işlemden sonra email adresinize şifre sıfırlama onayı gelecek ve mesaj içerisindeki linke tıklamanız gerekecektir, akabinde email adresinize yeni şifre bilgilerinizi içeren farklı bir email daha almış olacaksınız.

"Limit for download from this IP has been exhausted, please contact support." şeklinde bir hata alıyorum, bunun anlamı nedir?
Turbobit premium aboneliklerinde günlük 25 GB, aylık toplam 300 GB kota söz konusu olmaktadır. Karşınıza çıkan bu hata mesajında IP adresinizden download limitinizi doldurduğunuz belirtilmektedir.

"Ayrıcalıklı erişim bloke edildi / İndirme için Ayrıcalıklı erişiminiz geçici olarak bloke edildi." hatası alıyorum, bunun anlamı nedir?
Bu durum 25 GB'lık günlük veya 300 GB'lık aylık limitinizi doldurduğunuz için meydana gelmiş olabilir, bu hata mesajının hemen sonrasında hesabınızın neden bloke edildiği belirtilmektedir.  Ek olarak, çok fazla farklı ip adreslerinden bağlantı yapıldığı takdirde de hesabınız geçici olarak bloke edilebilmektedir.  VPN servisi kullanıyorsanız, bağlantı yaptığınız ülke seçimini çok fazla değiştirmemenizi öneririz.

Turbobit.net hesabıma girmeye çalıştığım zaman "Limit of login attempts exceeded for your account. It has been temporarily locked. To restore access follow the link has been sent to your email. If you haven't got this email, use this link." uyarısı alıyorum, ne yapabilirim?
Turbobit hesabınıza kısa bir süre içerisinde birçok kere giriş yapmaya çalıştıysanız eğer hesabınız geçici olarak bloke olmuş demektir.  Bu blokeyi kaldırmak için email adresinize gönderilen email mesajının içerisindeki linke tıklamanız gerekmektedir.

Turbobit sunucularında bulunan bütün dosyaları nasıl görebilirim?
Turbobit sunucularına yüklenmiş olan dosyaların listesini görmeniz mümkün değildir, telif haklarını ihlal etmemek açısından turbobit.net'in kendi sitesinde de dosya arama imkanı bulunmamaktadır.

Turbobit hesabımdaki kalan kotamı nasıl görebilirim?
Şuan için kalan kotanızı görebilmeniz maalesef mümkün olamamaktadır.

Ödememi direk olarak yurt dışındaki siteye yaptım, hesabımda problem yaşıyorum, yardımcı olabilir misiniz?
Sadece bizim üzerimizden ödemesi yapılan abonelikler için destek verebilmekteyiz. Ödemesini direk olarak yurt dışına yapan kullanıcılar her türlü problemleri için www.turbobit.net adresinen Turbobit yetkilileriyle İngilizce olarak irtibat kurmaları gerekmektedir.

Dosyaları daha kolay indirebilmek için indirme yöneticisi programı tavsiye edebilir misiniz?
Internet Download Manager programına Turbobit aboneliğinizi tanımlayabilir ve tüm indirme işlemlerinizi bu program sayesinde kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Turbobit haricinde farklı premium aboneliklerinin satışını da yapıyor musunuz?
Satışını yaptığımız tüm premium aboneliklerini http://www.premium.web.tr sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.

Tüm sitelere kolaylıkla erişim sağlayabilmek için VPN uygulaması önerebilir misiniz?
Browsec VPN uygulamasını tüm kullanıcılarımıza önerebiliriz.

Download yaptığım dosyalardan bilgisayarıma virüs bulaşmaması için ne yapabilirim?
Virüs ve trojan gibi istenmeyen tehditlere karşı Malwarebytes programını kullanmanızı önermekteyiz.

Bilgisayarım son zamanlarda çok yavaşladı, formatlamadan hızlandırmanın yolu yok mudur?
Bilgisayarınızın yavaşlamasından mı yakınıyorsunuz? O zaman Advanced SystemCare Pro programı tam size göre! Tek tuşla bilgisayarınızı eski performansına kavuşturmanız çok kolay. Tüm dünyada binlerce kişi tarafından kullanılan bu programı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bilgi için advanced systemcare sitesini ziyaret ediniz.